יוזמות בולטות

שרות למחר

מה מעורר יותר מכל את הנשמה, אם לא שירה מחייה

בית הספר אור האמת, אלעד

יוזמה מיוחדת במינה בבית הספר אור האמת באלעד, שתהדהד ותעורר את הנפשות, ותחזיר את החיים לסדרם בשירה עוצמתית ומעצימה. תלמידות בית ספר נכנסות לתהליך יצירת והפקת שיר משותף, שמסכם את הטוב שבכל זאת נבט בשנה האחרונה, ומסתכל קדימה בציפייה רעננה, על מה שעוד נכון לנו.

הצורך לפתרון

שנת הלמידה מרחוק הייתה שנה לא פשוטה של ריחוק מהמוכר, ניתוק חברתי, בדידות, תחושת שקיפות וחוסר משמעות, בקרב ילדים ובני נוער רבים בישראל. בקרב הציבור החרדי שלא עושה שימוש באמצעים טכנולוגיים לתקשורת הרווחים ברוב הציבור הרחב, התחושות והקשיים הללו התעצמו פי כמה. ההסתגרות והסגירות הורגשה ביתר שאת, ואיתן ההשלכות – פערים לימודיים, השפעות רגשיות, נשירה מבית הספר. בית ספר אור האמת באלעד, ביקש לגשת לטיפול בסוגיות האלה, באופן מיוחד ואמיץ – בשירה משותפת, ביצירה משותפת, שתעצים את התלמידות כל אחת כשלעצמה, ותרים את המורל הבית ספרי כאחד.

על היוזמה בתכל׳ס

ביוזמה ייקחו חלק תלמידות כיתות ה' עד ח'.
בשיתוף פעולה כיתתי, שכבתי ובית ספרי, ייכתב, יוקלט ויופק שיר בית ספרי, בסימן – "שירו למחר".

השיר יחובר מבתים שכל כיתה תחבר במסגרת שיעור חינוך והבעה, בהתאמה לפס קול מוזיקלי שיוכתב מראש.
צוות יוזמה המשלב תלמידות ומורות ילטש, ישזור ויחבר בין הבתים.

לבסוף, התלמידות יקליטו את השיר באולפן, וכמו כן יצולם קליפ בשיתוף התלמידות, על בסיס תנועות שיחברו יחד.
השיר יושק ויושר באירוע שיא שיכלול הופעות של ריקוד ושירה בכיתות.

במבט קדימה

לצד העובדה שמהלך כזה כשלעצמו יכניס אנרגיה מסוג אחר לתוך בית הספר, בזכות העובדה שמדובר בחוויה מסוג אחר שהתלמידות מעולם לא חוו – החל מיצירת שיר ועד הפקתו באולפן ויצירת קליפ מקצועי, צוות בית הספר מצפה שהיוזמה תגביר באופן משמעותי את מעורבות התלמידות בחיי החברה בבית הספר, יעלה את רמת הנוכחות הטכנית והמנטאלית.

במבט קדימה, מקווה הצוות לשחזר את ההצלחה על בסיס הלמידה שתתקיים, ולהוביל מהלך נוסף כזה, גם בשנה הבאה, בכיתות נוספות.